top of page

Jak poznat fígle realitních makléřů?

Aktualizováno: 7. 4. 2020

V České republice je více než 14 000 realitních makléřů. Většina z nich svou práci bere opravdu profesionálně ale jsou i tací, co při své práci používají nekalé praktiky. Jak je tedy rozeznat?

Naprostou klasikou je “fiktivní zájemce”. Lístečky, co nacházíte ve schránkách, nebo nalepené ve společných prostorách domu. Jako například “Doktor hledá byt pro svou rodinu”, nebo “Učitel s hotovostí koupí byt v této lokalitě”. Za takovým lístečkem se pravděpodobně skrývá makléř, jenž hledá nějakou nemovitost.


Dalším oblíbeným fíglem je “prodej nemovitosti přímo realitce”. Někdy vám může makléř nabízet, že vaší nemovitost rovnou přímo odkoupí. To funguje nejlépe na ty, co momentálně tíží finanční situace a tak se jim zdá nabídka jako výhodná a rychlá. Bohužel se jedná jen o způsob, jak rychle a snadno přijít o velké procenta z prodeje.


“Neplatíte provizi!”. Někdy tomu tak skutečně může být. Ze zkušeností je to ale pouze prázdná fráze, při níž makléřem, nebo přímo realitní kanceláří dochází k umělému stlačení ceny.

Comments


bottom of page