S PRODEJEM NEBO KOUPÍ NEMOVITOSTI VÁM RÁDI PORADÍME A POMŮŽEME.

Adresa kanceláře:

Sídliště 1434/15, Lysá nad Labem

VEŠKERÉ VAŠE DOTAZY RÁDI ZODPOVÍME.

STAČÍ NÁM NAPSAT NEBO ZAVOLAT.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Prodej nemovitosti bez realitní kanceláře

Chcete prodat svou nemovitost? A ideálně bez realitní kanceláře? S našimi radami to hravě zvládnete.

Přečtěte si o největších uskálích prodeje nemovitosti na vlastní pěst!

Výhody prodeje bez RK

 

Hlavní výhodou prodeje nemovitosti bez realitní kanceláře je, že nemusíte platit provizi. Jako majitel nemovitosti víte o tom, co prodáváte úplně nejvíc. Také se tento styl prodeje nemovitosti může líbit těm, kteří opravdu nemají co na práci a potřebují se za každou cenu nějak rozptýlit. :-)

Nevýhody prodeje bez RK

 

Nevýhod je více než výhod. V případě, že prodáváte nemovitosti sami, se připravte na to, že budete potřebovat hodně času - na prohlídky, inzerci apod. Budete muset řešit (i obtěžující) telefonáty, jednat s potencionálními kupci, seznámit se s legislativou, abyste nenaletěli podvodníkům a v neposlední řadě řešit náklady na advokáty. 

Jak postupovat při prodeji nemovitosti bez RK

1

Nafoťte nemovitost

Abyste přilákali potenciální zájemce, je nutné ideálně profesionálně nafotit celou nemovitost. Profesionálně se nerovná kvalitním mobilním telefonem. Vězte, že fotografie jsou prvním, podle čeho se potenciální zájemce rozhoduje. Existují fotografové, kteří se specializují přímo na focení nemovitostí.

2

Zadejte inzerát

Existují bezplatné inzertní servery, ale i placené servery jako např. Sreality. Text inzerátu by měl být objektivní a odpovídající realitě (výměra bytu apod.). Placené portály se liší od těch bezplatných návštěvností potenciálních kupců.

3

Připravte plán prohlídek

Plán prohlídek je takový "harmongram", jak budete v roli průvodce zájemců po vašem domě nebo bytě postupovat. Je potřeba mít uklizeno, rozsvícená světla, mít vypnutou televizi a rádio (aby se zájemce mohl co nejvíc soustředit na interiér).

4

Věnujte se zájemcům

Při prohlídce nechte čas zájemcům, aby si mohli nemovitost dostatečně prohlédnout a buďte připraveni odpovědět na jejich dotazy. Nejčastěji ohledně výše poplatků spojených s užíváním nemovitosti - ideálně mějte připravený evidenční list a faktury, abyste jim vše mohli ukázat.

5

Připravte si rezervační smlouvu

Pokud se zájemce rozhodne pro koupi vaší nemovitosti,  je vhodné mít připravenou rezervační smlouvu s úhradou rezervačního poplatku. Pokud nebudete mít uzavřenou rezervační smlouvu, může dojít k tomu, že zájemce si bude několik měsíců vyřizovat úvěr a poté zjistí, že úvěr nedopadne a vy ztratíte spoustu drahocenného času. 

6

Zajistěte si advokáta

Používat kupní smlouvu staženou z internetu je v tomto případě velice nebezpečné. Pokud má jedna ze stran vlastního advokáta, tak může nastat situace, že smlouva bude sepsána ve prospěch té dané strany.

7

Peníze až po převodu vlastnického práva

Peníze dostanete až po přepisu vlastnického práva. Doporučujete se je dávat pouze do bankovní, advokátní nebo notářské úschovy a uvolnit je až po přepisu vlastnického práva na katastru nemovitostí.

8

Opište veškeré stavy médií

Pokud vše dobře dopadne a dům nebo byt prodáte, nezapomeňte při předání opsat veškeré stavy médií (elektřinu, plyn apod.) a poté zajistěte přepis u samotných dodavatelů.

Jak Vám pomůžeme, pokud chcete prodávat nemovitost bez RK?

Rádi vám poradíme a pomůžeme. Můžeme pro vás být takovou prodlouženou rukou ve světě realit. Díky přístupu našich makléřů vám možná vrátíme i víru ve férové realitní kanceláře.

Zkuste nás - 774 982 161, reality@mireas.cz

Prodej nemovitosti s realitní kanceláří

Úspora času, stresu a peněz - i tak může vypadat prodej nemovitosti s dobrou RK.

Pronájem nemovitosti

Má v dnešní době ještě smysl podstupovat riziko jako pronajímatel?

Koupě nemovitosti

Co byste měli chtít vidět a vědět o nemovitosti před její koupí, abyste nenaletěli?