top of page

Stěhování za prací

Aktualizováno: 7. 4. 2020

Přestěhovali byste se kvůli práci? V Česku by po této možnosti sáhlo až 52% lidí. Nejčastějším argumentem pro stěhování byla možnost kariérního postupu  a lepší rovnováha mezi soukromým a pracovním životem. Více než dvě pětiny lidí by se přestěhovalo pouze za předpokladu výrazně vyšší mzdy. Dlouhé dojíždění je také dalším faktorem pro změnu práce či přestěhování. Je to jeden z pěti hlavních důvodů, které vedou ke změně bydliště.


Kam to lidi táhne nejvíce?

Pokud hledíme na celý svět, nejvíce lidí by se vydalo do USA, Německa a Austrálie. Z výsledků ovšem vyplynulo, že většina respondentů by raději zůstala v blízkosti svého domovského regionu. Proto je přirozeně pro Čechy nejpřitažlivější Německo, Rakousko a v neposlední řadě i Slovensko, kde se nemusí potýkat s jazykovou bariérou.


Jak to vypadá s cenami nemovitostí v zahraničí?

Například v Německu je naprosto běžné bydlet v nájemním bytě. Cena za pronájem 3+1 (70m2) je zhruba pět set až pět set padesát euro měsíčně. Suma pokryje nájem, elektřinu, vodu, odpady, internet, parkování, vlastně všechno.

V kombinaci s lepšími platovými podmínkami v Německu je to velmi výhodné.

O tématu přestěhování se za hranice vyšel velmi pěkný článek: https://www.libereckezpravy.cz/kvuli-bytove-krizi-se-z-liberce-odstehovali-do-saske-zitavy-jsou-tu-lepsi-potraviny-fajn-lide-a-dum-jsme-koupili-za-milion-a-pul-uz-tady-asi-zustaneme-shoduji-se-manzele-rozhovor/

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page