top of page

Kolaps airbnb - více bytů v Praze za nižší ceny

Aktualizováno: 7. 4. 2020

Uzavření hranic způsobilo vyprázdnění bytů pronajímaných přes služby Airbnb a jim podobných. Airbnb hlásí zrušení 99 % rezervací do konce roku 2020 a čeká se, že rušení bude pokračovat i v roce 2021. Volné byty v centru Prahy, kterých je přes 11.000, zejí prázdnotou a je otázkou, co s nimi bude v horizontu příštích měsíců až let. 


Již teď se objevují nové byty na pronájem v řádech desítek každý den a očekává se, že by se mělo na trh v Praze dostat až 5.000 bytů. Takový nárůst může mít za následek propad cen nájmů, který by mohl být od 10 do 20 %. Jak moc se ceny propadnou a kolik bytů se na trh dostane, určí délka období uzavření hranic a následná opatrnost lidí cestovat za hranice svého státu.


Komentář od kolegyně bydlící v Praze:

"Byt s výhledem na Karlův most se dá v této době pronajmout klidně za 10 000 Kč za měsíc. Je tam ale omezení v době nájmu (třeba na půl roku). Anebo jsem viděla smlouvu, kde bylo uvedeno, že bude platit do doby, než se situace s turismem změní... takže pro nás, co máme v Praze sjednaný dlouhodobý pronájem, to moc není. Ledaže bych se na chvíli chtěla dívat z okna na centrum města bez turistů. :-) "

Comments


bottom of page