S PRODEJEM NEBO KOUPÍ NEMOVITOSTI VÁM RÁDI PORADÍME A POMŮŽEME.

Adresa kanceláře:

Sídliště 1434/15, Lysá nad Labem

VEŠKERÉ VAŠE DOTAZY RÁDI ZODPOVÍME.

STAČÍ NÁM NAPSAT NEBO ZAVOLAT.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Pozor zloději! Na co si dávat pozor, když jedete na dovolenou

Aktualizace: 20. lis 2019

V loňském roce bylo ukradeno z bytů a rodinných domů věci za zhruba 300 milionů korun. Více než jedna pětina ze všech krádeží bylo spácháno během letních měsíců, kdy mnozí lidé jezdí na dovolenou a nechávají své nemovitosti bez dozoru. A nejen tehdy - informace o tom, jak se proti zlodějům bránit, je dobré mít po celý rok.


Buďte o krok napřed

Na svůj odjezd nijak zveličeně neupozorňujte. Oznamte tuto informaci své rodině, či blízkým přátelům, avšak vyhněte se velkému úniku informací na sociální sítě; nevystavujte na obdiv různé šperky, elektroniku a jiné drahé věci. Dále můžete vyvolat falešný pocit, že jste doma. Nechte si od sousedú vybírat schránku, nezatahujte žaluzie a závěsy. Novodobá elektronická zařízení dovolují nastavit zapnutí světel, televize a podobně.


Bezpečí až na prvním místě

Zamknout zámky na dva západy je samozřejmostí, avšak pozornost vynikajícímu stavu zasazení dveří a oken do zdiva věnuje málokdo. U rodinného domu nezapomeňte zkontrolovat i okolí, např. ukliďte žebřík, po kterém by mohl zloděj vyšplhat do vyšších míst. Dále zavřete cenné věci do trezoru nebo si je uložte do úschovy k lidem, kterým důvěřujete. Několik pojišťoven také nabízí krátkodobá pojištění domácnosti v rozmezí 3 – 30 dní.