top of page

Výhodné půjčky pro mladé ze státního fondu jsou stále v trendu a jejich limity narůstají

Aktualizováno: 7. 4. 2020

Státní fond na rozvoj bydlení poskytuje mladým lidem výhodné půjčky, které jsou stále víc a víc vyhledávané. Při otevření státního fondu se před budovou v Praze a Olomouci tvořili dlouhé fronty zájemců. Těm je sice už konec, ale stále se jedná o velmi vyhledávanou pomocnou ruku pro mladé čechy co mají zájem o vlastní bydlení.

Oproti minulému roku, kdy stát na tento fond vyčlenil celkem 650 milionů korun, letos netroškařil a vyčlenil pro výhodné půjčky celých 950 milionů. Díky stabilnímu zájmu, je tak stát ochoten tuto částku postupně zvětšovat.

Od začátku ledna až po duben eviduje SFRB (Státní fond rozvoje bydlení) celkem 127 žádostí o půjčku ve výši cca 132 milionů korun. Nejvíce žádostí šlo za modernizací obydlí, na které si omladina půjčila přes 14 milionů korun.


Z fondu mohou půjčky na bydlení žádat manželské páry, v kterém je alespoň jeden v den podání mladší 36 let. Dále o ní mohou žádat i bezdětní manželé nebo registrovaní partneři.


Na modernizaci bytu je limit půjčky stanoven na 300 tisíc korun, u koupi bytu je to 1,2 milionu korun a u stavby, nebo koupi rodinného domu 2 miliony.

Comentários


bottom of page